Pomoćnici u nastavi/stručni komunikacijski posrednici kao potpora inkluzivnom obrazovanju, faza VII

Naša škola partner je u EU projektu Grada Zagreba.

Razdoblje provedbe projekta: od 22.08.2024. do 22.08.2027. godine;

Ukupna vrijednost projekta iznosi 16.811.748,00 eura od čega je 14.000.000,00 eura bespovratnih sredstava iz ESF+, a 2.811.748,00 eura iz sredstava proračuna Grada Zagreba.

Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda plus.

 

Djevojčice u STEM-u

I ove godine naša škola priključila se projektu “Djevojčice u STEM-u”! Nakon uspješnog sudjelovanja prošle godine, djevojčice 7. i 8. razreda opet imaju priliku istražiti svijet znanosti, tehnologije, inženjerstva i matematike pod mentorstvom Anite Kanić, učiteljice informatike.

Više o projektu i projektnim ativnostima.

 

Budi internet genijalac

Početkom 2024. godine naša škola priključila se projektu Budi Internet Genijalac te je stekla status “BIG škole”, škole u koju idu internet genijalci.

Ulaskom u projekt želimo osnažiti učenike, roditelje i učitelje za kritičko razmišljanje pri istraživanju interneta, zaštitu privatnosti, pristojno i ljubazno ponašanje, promišljeno i odgovorno dijeljenje digitalnih sadržaja te pružanje podrške vršnjacima. Projekt Budi Internet genijalac provodi se od 2023. – 2026., a sufinancira ga Google.org. 

Učitelji uključeni u projekt:

Anita Kanić, učiteljica informatike, Matea Cvitanović učiteljica u produženom boravku, Majda Kovač knjižničarka, Suzana Gazdić Kosec, učiteljica razredne nastave, Suzana Ruško, učiteljica hrvatskog jezika, Svjetlana Celinšćak, učiteljica razredne nastave i Valentin Perić, učitelj u produženom boravku.

 

Kreativnošću i brigom o okolišu do akademskog uspjeha

 

U školskoj godini 2022./2023. OŠ Šestine provodi svoj prvi Erasmus+ projekt Kreativno poučavanje zelenih vještina s ciljem pronalaženja novih poticaja za učenike i učitelje kojima će se osigurati mogućnosti otkrivanja, eksperimentiranja, učenja i povezivanja sadržaja na konkretnim primjerima iz prirodnog okruženja.

Ogroman i prekrasan okoliš škole uglavnom je neiskorišten, posebice u svrhu poučavanja. U provedenim anketama učenici su iskazali mišljenje da bi im učenje u prirodi olakšalo svladavanje nastavnih sadržaja te da bi brže i zadovoljnije učili. Učenici su svjesni svojeg ekološkog otiska i djelovanja na okoliš te smatraju da bi djeca trebala učiti više o tome kako sačuvati prirodu oko nas na različite kreativne načine. Stoga je osmišljen projekt kojim bi se iskoristio potencijal školskoga okoliša, a poučavanje nastavnih sadržaja učinilo kreativnijim.

U projektu sudjeluje osam učitelja: Suzana Gazdić Kosec, Ana  Nola Kotur, Svjetlana Celinšćak, učiteljice razredne nastave, Matea Cvitanović, učiteljica produženoga boravka, Suzana Ruško, učiteljica Hrvatskoga jezika, Jelena Pelin, učiteljica Engleskoga jezika, Antonija Tot, učiteljica Geografije i Anita Kanić, učiteljica Informatike.

Učitelji će mobilnosti provesti u Španjolskoj, Turskoj, Nizozemskoj i na Cipru, a nakon osposobljavanja provodit će brojne aktivnosti s učenicima i organizirati predavanja i radionice za svoje kolege koje će održati na stručnim vijećima. Planira se suradnja s drugim školama iz grada i s područja Republike Hrvatske s ciljem razmjene iskustava.

Nositelji projekta smatraju da je otkrivanjem prirode kao obrazovne atmosfere moguće poboljšati akademski uspjeh učenika te da se razvijanjem i usvajanjem zelenih vještina razvija osjećaj građanske odgovornosti i empatije, stoga će aktivnosti biti usmjerene na stvaranje kvalitetnih temelja za ostvarivanje cilja i odgoja za održivi razvoj.

Suzana Ruško, prof.

Više o  mobilnostima i aktivnostima u projektu

Skip to content