INTERVJU

Izvanredno postignuće sestara Tenžera

Izabela i Arijana Tenžera naše su učenice koje, osim petica u imeniku, prikupljaju i medalje s natjecanja u urbanim plesovima. U listopadu su kao članice juniorske postave Atomic Dance Factoryja prisustvovale Svjetskom natjecanju u Grazu i osvojile sjajno treće mjesto. Povodom toga objavljujemo kratak intervju koji su sa sestrama Tenžera napravile naše novinarke Lara Šimić i Pia Marić.

Pia i Lara: Prije svega, čestitke na izvanrednom uspjehu na Svjetskom prvenstvu u plesu! Za sve one koji vas još ne poznaju, tko su sestre Tenžera?

Sestre Tenžera: Bela i Arijana. Imamo 14 godina, blizanke smo, plešemo u Atomic Dance Factoryju i bavimo se break danceom i hip-hopom.

Pia i Lara: Recite nam nešto o vrstama plesa kojima se bavite, o klubu, koliko članova ima?

Sestre Tenžera: Hip-hop i break dance urbani su plesovi. Atomic Dance Factory postoji već 17 godina i ima više od 250 članova. Često idemo na natjecanja izvan Hrvatske.

Pia i Lara: Koliko dugo se bavite plesom?

Sestre Tenžera: Šest, sedam godina.

Pia i Lara: Jeste li očekivale takav uspjeh na Svjetskom prvenstvu?

Sestre Tenžera: Pa, iskreno, nadale smo se zato što smo se jako puno pripremale, imale smo treninge dvaput dnevno od osmog mjeseca. Zaista smo se puno trudile.

Pia i Lara: Pripremate li se već za neko drugo natjecanje?

Arijana: Ja se pripremam, idem u Novi Sad 18.11.

Pia i Lara: Što biste poručile onima koji bi se htjeli baviti takvom vrstom plesa?

Sestre Tenžera: Poručili bismo im nek' se bave takvim plesom jer je jako zabavno i zanimljivo!

Pia i Lara: Bilo je ugodno razgovarati s vama, želimo vam još puno, puno uspjeha!

Sestre Tenžera: Hvala!

Fotografije: Pia Marić

OBILJEŽEN DAN KRAVATE

I naša je škola danas bila u znaku kravate.

Taj sveopći simbol uglađenosti i kultiviranosti vezuje se u Hrvate. Još u 17. stoljeću kao modni su je detalj raširili po Europi, a kao nezaobilazan modni dodatak sačuvala se sve do danas. Riječ kravata dolazi od francuske riječi „croata", a njezinu je povijest detaljno iznio francuski pisac Francois Chaille u svojoj knjizi „La Grande Historie de la Cravate".

Svi se sjećamo spektakularne instalacije Kravata oko Arene u Puli. Postavljena je 18. listopada 2003. godine, a pet godina kasnije Hrvatski je sabor odlučio upravo taj dan proglasiti Danom kravate.

Na koji smo ga način proslavili pogledajte u fotogaleriji!

tekst: Magdalena Hadžić, prof.

Fotografije: učiteljica Svjetlana Celinščak

DANI KRUHA

I ove godine u našoj su se školi održali Dani kruha. U četvrtak 6.10. održala se prigodna priredba na kojoj su nastupili učenici od prvog do četvrtog razreda. Naš župnik Robert Šreter održao je govor i blagoslovio hranu. Nakon priredbe, učenici su se počastili kolačima i kruščićima koje su sami pripremili.

Vijest: Lara Bartolić, Axel Dubravčić, Matea Matić, Iva Mišetić

Fotografije:  Vita Anđel

Više fotografija pogledati u fotogaleriji.